Bezpieczny nagrobek z ochroną PZU - Blog Agencji - Agencja PZU Gliwice - tel. 32 307 14 66, tel. 883 910 040

Agencja Ubezpieczeniowa PZU SA Gliwice
Przejdź do treści

Bezpieczny nagrobek z ochroną PZU

Agencja PZU Gliwice - tel. 32 307 14 66, tel. 883 910 040
Opublikowany przez w ubezpieczenie ·
Tags: ubezpieczenienagrobka

Od kilkunastu już lat PZU oferuje swoim klientom korzystne warunki ubezpieczenia nagrobku bliskich.
Monument można ubezpieczyć w jednym pakiecie razem z domem lub osobno.

Polisa dotyczy grobowca lub tradycyjnego nagrobka składającego się z płyty na cokole oraz tablicy z napisami. Ochrona obejmuje też  rzeźby i inne elementy ozdobne. Można też ubezpieczyć ławeczkę przy nagrobku lub nawierzchnię dookoła niego.

Polisa chroni przed szkodami powstałymi w wyniku m.in. powodzi, opadów deszczu, ciężaru śniegu, huraganu, upadku drzew, trzęsienia ziemi lub uderzenia pojazdem. Odszkodowanie należy się również, gdy wandale zdewastują nagrobek, a złodzieje ukradną wazon, lub inne stałe elementy pomnika.

W ramach ubezpieczenia PZU Dom klienci PZU mogą również ubezpieczyć nagrobek od wszystkich ryzyk. Oznacza to, że ochrona działa w każdej sytuacji. Przykładowo, pieniądze będą się należały za szkodę wskutek przewrócenia się ogrodzenia lub sąsiedniego nagrobka, gdy szkodę spowoduje zwierzę leśne lub pracownicy firmy kamieniarskiej przy budowie sąsiedniego pomnika. Ale uwaga: ubezpieczenie nie działa w przypadkach wskazanych w ogólnych warunkach ubezpieczenia, np. gdy szkoda powstanie wskutek zapadania się ziemi związanego z prowadzonymi robotami ziemnymi.

Wysokość składki zależy od wartości i lokalizacji nagrobka. Średnia cena ubezpieczenie samego pomnika wynosi ok. 120 zł za rok.Wróć do spisu treści