Bezpieczeństwo i dobra zabawa z PZU - Blog Agencji Ubezpieczeń PZU - Agencja PZU Gliwice - tel. 32 307 14 66 - tel. 883 910 040

Agencja Ubezpieczeniowa Gliwice
Ubezpieczenia Komunikacyjne i Majątkowe
PZU
Porównaj ubezpieczenie

Zadzwoń:  32 307 14 66
Przejdź do treści

Bezpieczeństwo i dobra zabawa z PZU

Agencja PZU Gliwice - tel. 32 307 14 66 - tel. 883 910 040
Opublikowany przez w bezpieczenstwo ·
Tags: bezpieczeństwo
„Bezpieczna zima z PZU” to hasło tegorocznych działań ubezpieczyciela, skierowanych do wypoczywających w polskich górach. PZU wspiera m. in. akcję „Bezpieczna zima z GOPR”, organizację kursów lawinowych oraz promuje Lawinowe ABC.

To kolejne aktywności realizowane razem GOPR w ramach długofalowej współpracy. Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa w górach przez edukację turystów.

Bezpieczna zima z GOPR
W każdy następny weekend stycznia i lutego na popularnych stokach narciarskich będzie mnóstwo zabawy i solidnej porcji wiedzy na temat właściwego zachowania się w górach zimą. To kolejny rok, kiedy PZU i GOPR ruszają na najbardziej oblegane stoki narciarskie z akcją prewencyjną. W tym roku  imprezy odbędą w siedmiu miejscach:
  • 14-15 stycznia w Krynicy – Jaworzynie Krynickiej
  • 21-22 stycznia w Ustrzykach Dolnych – Gromadzyniu
  • 28-29 stycznia w Wiśle – Cieńkowie
  • 04-05 lutego w Czarnej Górze
  • 11-12 lutego w Szklarskiej Porębie
  • 18-19 lutego w Zakopanem – Harendzie
  • 25-26 lutego w Kluszkowcu – Czorsztynie Ski.

Będzie można zobaczyć pokazy ratownicze, wziąć udział w kursach udzielania pierwszej pomocy, zawodach narciarskich dla dorosłych i dzieci, zajęciach z instruktorami narciarstwa oraz testach symulatora jazdy na nartach. Nie zabraknie zabaw na śniegu, konkursów z nagrodami i gorącej czekolady.
Dla najmłodszych przygotowano spektakl edukacyjny z  Niestraszkami. Wezmą one udział w całodniowych animacjach o bezpieczeństwie. Dzięki tym sympatycznym postaciom dzieci po powrocie do domu będą miały nie tylko zdecydowanie większą wiedzę o bezpieczeństwie, ale również mnóstwo pozytywnych wspomnień.


Uwaga na lawiny
Góry zimą są piękne, ale potrafią być i groźne. Jednym z największych zagrożeń są lawiny. Turyści byliby w pełni bezpieczni gdyby w Tatrach zimą zamknięto większość szlaków. A przecież tego nikt nie chce. Dlatego wspieramy wszelkie akcje edukacyjne, które uświadamiają zagrożenia i uczą, jak ich unikać i  sobie z nim radzić. Jesteśmy przekonani, że świadomość niebezpieczeństwa, umiejętność jego oceny i radzenia sobie z nim pozwoli w spokoju cieszyć się pięknem gór w zimowej szacie – mówi Dorota Macieja, dyrektor ds. sponsoringu i prewencji w PZU.
Dlatego PZU aktywnie wspiera akcję Polskiego Stowarzyszenia Freeskiingu, które m.in. systematycznie organizuje niekomercyjne szkolenia lawinowe. Prowadzą je doświadczeni ratownicy górscy pod opieką merytoryczną naczelnika Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Do tej pory wzięło w nich udział już prawie 1500 osób.
Ubezpieczyciel promuje także Lawinowe ABC. Projekt realizowany przez TPN oraz TOPR uczy świadomego planowania wycieczek i kontrolowania sytuacji lawinowej. Ratownicy pokazują specjalistyczny sprzęt i szkolą, jak się nim posługiwać. Wiedzę tę można zdobyć w Centrum Lawinowym na Kalatówkach w Zakopanem i na stronie www.lawinoweabc.pl

Nowe quady i plecaki dla GOPR
PZU podpisało nową umowę prewencyjną z GOPR, która będzie obowiązywała do 2019 roku. W jej ramach ubezpieczyciel już w tym roku przekaże pieniądze na zakup 7 quadów i 700 plecaków wyprawowych dla GOPR dla wszystkich grup ratowniczych  w południowej Polsce.
Sprzęt uzupełni i unowocześni obecną flotę quadów górskiego pogotowia. Są niezbędne do akcji ratowniczych czy poszukiwawczych w trudnych warunkach górskich. Możliwość montażu gąsienic pozwala im działać również w warunkach zimowych.
Dla PZU, lidera rynku ubezpieczeń, zaangażowanie w poprawę bezpieczeństwa, także w górach, wynika z poczucia odpowiedzialności za miliony ubezpieczonych Polaków. Skala działalności daje możliwość realnego wpływu na ich wiedzę o bezpieczeństwie, a dzięki temu ochronę życia i zdrowia. Znajduje to odzwierciedlenie w licznych programach prewencyjnych i edukacyjnych, w które ubezpieczyciel angażuje się od lat.
Wróć do spisu treści