PZU wesprze cyberbezpieczeństwo polskiego biznesu - Blog Agencji Ubezpieczeń PZU - Agencja PZU Gliwice - tel. 32 307 14 66 - tel. 883 910 040

Agencja Ubezpieczeniowa Gliwice
Ubezpieczenia Komunikacyjne i Majątkowe
PZU
Porównaj ubezpieczenie

Zadzwoń:  32 307 14 66
Przejdź do treści

PZU wesprze cyberbezpieczeństwo polskiego biznesu

Agencja PZU Gliwice - tel. 32 307 14 66 - tel. 883 910 040
Opublikowany przez w bezpieczenstwo ·
Tags: bezpieczeństwoPZU
Naukowcy i eksperci zrzeszeni w PZU Lab pracują nad bezpiecznym zarządzaniem ryzykiem w polskich firmach. Swoimi wnioskami m.in. o cyberatakach podzielą się 8 kwietnia na pierwszym Polskim Forum Cyberbezpieczeństwa – CYBERSEC PL.

XXI wiek wymaga od biznesu aktywnego zarządzania ryzykiem, także w sferze wirtualnej. Tylko firmy przygotowane pod kątem infrastrukturalnym, kadrowym, prawnym i ubezpieczeniowym będą mogły stawić czoła nowoczesnym zagrożeniom związanym z rozwojem technologii. Innowacje w zakresie bezpieczeństwa powinny być przedmiotem zainteresowania wszystkich nowoczesnych przedsiębiorstw działających na dużą skalę – podkreśla Dariusz Gołębiewski, kierujący projektem PZU Lab.

Jednym z największych współczesnych wyzwań jest tzw. cyberbezpieczeństwo. Świat staje się coraz bardziej zależny od technologii cyfrowych. Powoduje to konieczność stworzenia efektywnego systemu ochronnego w wymiarze teleinformatycznym. Kierując się tą ideą Instytut Kościuszki organizuje konferencję CYBERSEC PL – wydarzenie poświęcone strategicznym aspektom cyberbezpieczeństwa Polski. Jego adresatami są polskie instytucje publiczne oraz przedstawiciele sektora prywatnego i środowisk eksperckich.

W konferencję zaangażowało się również PZU, które w ramach projektu PZU Lab opracowuje innowacyjne rozwiązania w zakresie szeroko pojętego zarządzania ryzykiem. Celem działań ubezpieczyciela jest podnoszenie kultury bezpieczeństwa w firmach, a zarazem zapewnienie rozwoju wszystkim partnerom, którzy zdecydują się na współpracę z nim. Podczas CYBERSEC PL eksperci PZU wystąpią w ramach panelu „Jak zwiększyć poziom dojrzałości w sferze cyberbezpieczeństwa”.

Uczestnicy zidentyfikują kluczowe problemy bezpieczeństwa w sieci oraz wypracują strategiczne rekomendacje dla Polski. Świadomość zagrożeń związanych z atakami cyberprzestępców powoli rośnie. Trzeba jednak podjąć działania, które przygotują instytucje na ewentualne ataki hakerów. Know-how wypracowywany w PZU Lab będzie w tym zakresie bardzo wartościowy.Wróć do spisu treści