W górach i nad wodą, czyli o bezpiecznych wakacjach w Europie - Blog Agencji Ubezpieczeń PZU - Agencja PZU Gliwice - tel. 32 307 14 66 - tel. 883 910 040

Agencja Ubezpieczeniowa Gliwice
Ubezpieczenia Komunikacyjne i Majątkowe
PZU
Porównaj ubezpieczenie

Zadzwoń:  32 307 14 66
Przejdź do treści

W górach i nad wodą, czyli o bezpiecznych wakacjach w Europie

Agencja PZU Gliwice - tel. 32 307 14 66 - tel. 883 910 040
Opublikowany przez w bezpieczenstwo ·
Tags: wypoczynekSezon wakacyjny w pełni. Niezależnie od tego, czy wybieracie się w  podróż nad morze czy w góry, powinniście pamiętać o kilku prostych zasadach. PZU  podpowiada, jak przygotować się do letniego wyjazdu, aby móc spokojnie odpocząć  i cieszyć się zaplanowanymi wakacjami.
Zadbajcie o bezpieczeństwo nad wodą

Gorące dni lipca i sierpnia sprzyjają zagranicznym wypadom nad wodę. W  trakcie wyprawy w takie miejsca jak, okolice Morza Śródziemnego czy Wybrzeże  Adriatyku, powinniśmy zadbać o bezpieczeństwo własne oraz naszych najbliższych.  Dla większości z nas, ważną częścią urlopu są chwile spędzone w pobliżu  kąpielisk. Bardzo ważne, abyśmy wybierali tylko strzeżone plaże z ratownikami.  To oni będą mogli odpowiednio zareagować w razie niebezpieczeństwa.
Jeśli za bardzo rozgrzaliśmy się na słońcu, przez wejściem do wody ochlapmy  nią klatkę piersiową, szyję i nogi. W ten sposób unikniemy bardzo groźnego w  okresie letnim wstrząsu termicznego. Zwracajmy również uwagę na kolory flag  widocznych na terenie kąpieliska. Biała oznacza, że kąpiel jest dozwolona,  natomiast czerwona informuje nas o tym, że wchodzenie do wody w danym momencie  jest zakazane.

Jeśli nie znamy dokładnej głębokości, starajmy się unikać skoków do wody,  zwłaszcza na popularną „główkę”. Bardzo często brawura i chęć zaimponowania  znajomym, może nas kosztować poważny uszczerbek na zdrowiu, a nawet trwałe  kalectwo.

Absolutnie nie powinniśmy wylegiwać się na plaży bez dobrej ochrony  przeciwsłonecznej. Zadbajmy, aby w urlopowym ekwipunku znalazły się odpowiednie  kremy z filtrem UV dostosowane do naszej karnacji. Na plażę zabierzmy też ze  sobą ulubione okrycie głowy, zapasową odzież, najważniejsze dokumenty, klapki  czy ręcznik. Nie zapominajmy oczywiście o dużej ilości wody mineralnej.
Osobom, które bardziej aktywnie spędzają swój czas nad morzem czy jeziorem,  np. w żaglówce, kajaku, rowerze wodnym, radzimy regularne śledzenie prognozy  pogody, tak aby w miarę możliwości uniknąć zagrożenia związanego z nagłą zmianą  aury.

Zaplanujcie swój pobyt w górach
Przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w trakcie urlopu dotyczy także tych osób,  które wakacje wolą spędzić w górach. Przed każdą wyprawą należy zadbać o dobre  buty i odzież, która ochroni nas przed wiatrem i chłodem. Powinniśmy zabrać  napoje, czy energetyzujące przekąski np. batoniki. Na wypadek gdybyśmy zgubili  się na górskim szlaku, warto mieć ze sobą telefon komórkowy z naładowaną  baterią, dzięki któremu wezwiemy pomoc.
Planując wycieczkę nie zapomnijmy też o spakowaniu kompasu, mapy turystycznej  czy regionalnego przewodnika. Pomocne mogą się również okazać informacje  pozyskane od mieszkańców, dobrze znających trasę naszej wyprawy.

Nie zapomnijcie o wakacyjnej polisie
Wakacje spędzone w towarzystwie najbliższych nam osób to gwarancja  niezapomnianych chwil i wspomnień, do których będziemy wracać na długo po  powrocie z urlopu. Pamiętajmy jednak, że w trakcie podróży, mogą nas spotkać  liczne zagrożenia, które bardzo szybko pozostawią złe wrażenie po wyprawie.
- Osoby kochające wakacyjne podróże, którym zależy jednocześnie na  bezpiecznym wypoczynku, powinny wykupić odpowiednią polisę turystyczną. W ramach  ubezpieczenia PZU Wojażer, wszyscy urlopowicze otrzymają kompleksową pomoc i  opiekę medyczną, udzielaną zarówno w kraju, jak i za granicą. Polisa  zapewnia wizytę u lekarza w miejscowym szpitalu czy przychodni, a nawet  transport medyczny. To doskonała propozycja dla osób podróżujących za granicę  indywidualnie lub w większej grupie - mówi Anna Staniszewska, kierownik w Biurze Zarządzania Produktami PZU.
Wróć do spisu treści