Ubezpiecz swoje dziecko przed wyjazdem na obóz zimowy - Blog Agencji Ubezpieczeń PZU - Agencja PZU Gliwice - tel. 32 307 14 66 - tel. 883 910 040

Agencja Ubezpieczeniowa Gliwice
Ubezpieczenia Komunikacyjne i Majątkowe
PZU
Porównaj ubezpieczenie

Zadzwoń:  32 307 14 66
Przejdź do treści

Ubezpiecz swoje dziecko przed wyjazdem na obóz zimowy

Agencja PZU Gliwice - tel. 32 307 14 66 - tel. 883 910 040
Opublikowany przez w ubezpieczenie ·
Tags: ubezpieczeniedziecka
Niedługo zaczynają się ferie zimowe. To okazja do aktywnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży szkolnej oraz rodzin. Warto, by rodzice zadbali o bezpieczeństwo swoich pociech na stoku narciarskim czy lodowisku. Odpowiednia polisa zapewni im spokój w razie nieprzewidzianych wypadków.

Uczeń, który wyjeżdża na ferie zimowe, objęty jest ubezpieczeniem NNW PZU Edukacja. Ubezpiecza go szkoła lub rodzic. Polisa działa przez całą dobę i na całym świecie czyli m.in. podczas nauki, w drodze do lub ze szkoły, na kolonii, obozie i zielonej szkole, feriach zimowych, wakacjach i w dni świąteczne. Także podczas uprawiania wszelkiego rodzaju sportów, wyczynowo i rekreacyjnie. Umowę można zawrzeć według jednego z trzech wariantów z szerokim zakresem usług i świadczeń m.in. trwałym uszczerbku na zdrowiu, złamań kości lub zwichnięć stawów, wstrząśnienia lub podejrzenia wstrząśnienia mózgu, poparzeń, odmrożeń, pogryzień, zwrotu kosztów nabycia przedmiotów ortopedycznych, odbudowy stomatologicznej zębów stałych oraz szerokich usług powypadkowego assistance. Wysokość rocznej składki zależy od rodzaju szkoły oraz sumy, okresu, wariantu, przebiegu i zakresu ubezpieczenia. Suma ubezpieczenia NNW wynosi najczęściej od 1 tys. do 100 tys. zł. Odszkodowanie w pełnej wysokości należy się, gdy uszczerbek na zdrowiu wyniesie 100 proc. oraz w razie śmierci ubezpieczonego. Przy częściowym uszczerbku na zdrowiu wypłaca się procent sumy ubezpieczenia adekwatny do skutków wypadku. Szkoły najczęściej wybierają sumy ubezpieczenia pomiędzy 10 a 20 tys. zł. Wówczas składka wynosi od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych.

Jeśli dziecko wyjeżdża na narty w Polsce, wówczas warto by rodzice wykupili dodatkowe ubezpieczenie PZU NNW. W razie wypadku dziecko dostanie pieniądze z obu polis: ze szkolnej i tej dodatkowej. Ale zanim nastąpi zdublowanie polis NNW, rodzic powinien sprawdzić jaką ochronę ma dziecko w ramach polisy szkolnej. Warto zwrócić uwagę na wyłączenia odpowiedzialności, sumę i zakres ubezpieczenia. Większość firm ubezpieczeniowych wyłącza odpowiedzialność za wypadki w trakcie uprawiania sportu, w tym na nartach. Taka ochrona jest natomiast w standardowym ubezpieczeniu NNW PZU Edukacja. Warto jednak sprawdzić, na jaką sumę ubezpieczenia szkoła zawarła umowę, bo zwykle jest ona dość niska i może być niewystarczająca dla dziecka, które jedzie na narty. Jeśli jednak jej zakres rozszerzono dodatkowo o zwrot kosztów leczenia i dietę szpitalną, to wystarczy tylko to ubezpieczenie. Jeśli tego nie ma, warto kupić dodatkową polisę z takimi rozszerzeniami.

Na rodzinny wyjazd na narty odpowiedni będzie PZU Wojażer. Zapewnia organizację pomocy medycznej i pokrycie jej kosztów m.in. leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego, transportu medycznego w miejscu pobytu, usługi transportowej do kraju, poszukiwania i ratownictwa. Gwarantuje też organizację usług assistance w razie nieszczęśliwego wypadku lub nagłej choroby podczas podróży np. dosłanie niezbędnych rzeczy osobistych, wizytę bliskiej osoby czy opiekę nad dziećmi lub osobami niesamodzielnymi. Ci, którzy chcą mieć szerszą ochronę ubezpieczeniową do umowy mogą dokupić dodatkowo np. ubezpieczenie NNW, OC w życiu prywatnym czy bagażu podróżnego lub ryzyka np. sporty wyczynowe czy wysokiego ryzyka. Polisa działa od początku podróży, czyli od wyjścia z domu. Produkt daje ochronę na każdy wyjazd turystyczny zarówno krajowy, jak i zagraniczny. W razie krajowych zorganizowanych wyjazdów turystycznych np. przez biuro podróży zapewniamy organizację i pokrycie kosztów pomocy medycznej oraz podróżne usługi assistance. Jeżeli planujemy aktywny wypoczynek i udajemy się na obszary trudno dostępne to warto mieć w polisie koszty poszukiwania i ratownictwa.

Przykładowe koszty związane z wypadkami narciarskimi za granicą:
1. hospitalizacja łącznie z operacją:
Włochy : 2.000 euro
Austria: 3.000 euro – 3.500 euro
Szwajcaria: 16.000 euro – 23.000 euro
Niemcy: 10.000 euro

2. transport ambulansem do Polski z eskortą medyczną:
z Niemiec : 4.000 zł
z Austrii: 4.000 zł – 8.000 zł
z Czech: 3.000 zł
3. transport helikopterem ze stoku:
Austria: 3.800 euro

Sumę ubezpieczenia kosztów leczenia w polisie powinna być adekwatna do kraju wyjazdu. W góry europejskie nie powinna być niższa niż 120.000 zł, a w świat nie niższa niż 160.000 zł. PZU nie odpowiada za wypadek w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających, substancji psychotropowych lub środków zastępczych w rozumieniu przepisów o przeciwdziałaniu narkomanii, chyba że nie miało to wpływu na zdarzenie.
Wróć do spisu treści