PZU szybko obsługuje szkody po nawałnicach - Blog Agencji Ubezpieczeń PZU - Agencja PZU Gliwice - tel. 32 307 14 66 - tel. 883 910 040

Agencja Ubezpieczeniowa Gliwice
Ubezpieczenia Komunikacyjne i Majątkowe
PZU
Porównaj ubezpieczenie

Zadzwoń:  32 307 14 66
Przejdź do treści

PZU szybko obsługuje szkody po nawałnicach

Agencja PZU Gliwice - tel. 32 307 14 66 - tel. 883 910 040
Opublikowany przez w ubezpieczenie ·
Tags: szkodaW niespełna tydzień po sierpniowych nawałnicach PZU pomogło już ponad 14 tysiącom klientów. Do tej pory łączna liczba zgłoszonych szkód przekroczyła 31 tysięcy. Najwięcej zgłoszeń dotyczy nawałnic z 11 i 12 sierpnia – około 25 tysięcy!

W rejonach dotkniętych żywiołem wciąż pracują cztery mobilne biura PZU Pomoc. Dzisiaj – 24 sierpnia – trzy mobilne biura są w Nakle n/Notecią oraz jedno w Chojnicach. W obsługę szkód zaangażowanych jest ponad 1000 pracowników Grupy PZU.

- Wiemy w jak trudnej sytuacji znaleźli się nasi klienci. Dlatego dokładamy wszelkich starań, by jak najszybciej dostali odszkodowanie. Dbamy o to, żeby całe odszkodowanie, albo zaliczka przy bardziej skomplikowanych szkodach, były na kontach klientów w ciągu siedmiu dni – mówi Paweł Surówka, prezes PZU.

Przyjazd Mobilnego Biura PZU Pomoc do konkretnej miejscowości zapowiadany jest dzień lub dwa dni wcześniej. W trakcie jednej wizyty w takim biurze nasi eksperci ustalają wysokość szkody i załatwiają wszelkie formalności. Warto pamiętać, że poszkodowani mogą przystępować do naprawy szkód, nie czekając na oględziny rzeczoznawcy PZU. Konieczne jest jedynie udokumentowanie zakresu szkody zdjęciami.

PZU wprowadziło uproszczenia w procesie obsługi szkód: w wielu przypadkach wypłaca odszkodowania bez oględzin, ustalając rozmiar szkody na podstawie zgłoszenia, dostarczanych zdjęć oraz rozmów telefonicznych z poszkodowanymi. Klienci mogą również zgłaszać szkody przez aplikacje mobilne, Internet www.pzu.pl i telefon 801 102 102.

Najwięcej zgłoszonych szkód dotyczy budynków mieszkalnych oraz gospodarczych. W dalszej kolejności są to szkody związane z uprawami oraz pojazdami. Właśnie w tym ostatnim przypadku  najlepiej sprawdza się polisa AC w formule „all risk”, która pokrywa szkody nie tylko związane z ruchem pojazdów na drodze ale także spowodowane wszelkimi innymi zdarzeniami losowymi – przede wszystkim uszkodzeniami wywołanymi przez grad, huragan, podtopienia i inne związane z coraz częściej występującymi gwałtownymi anomaliami pogodowymi w Polsce.

Wróć do spisu treści