Lawinowe Centrum Treningowe PZU - Blog Agencji Ubezpieczeń PZU - Agencja PZU Gliwice - tel. 32 307 14 66 - tel. 883 910 040

Agencja Ubezpieczeniowa Gliwice
Ubezpieczenia Komunikacyjne i Majątkowe
PZU
Porównaj ubezpieczenie

Zadzwoń:  32 307 14 66
Przejdź do treści

Lawinowe Centrum Treningowe PZU

Agencja PZU Gliwice - tel. 32 307 14 66 - tel. 883 910 040
Opublikowany przez w bezpieczenstwo ·
Tags: lawina
PZU wraz z Tatrzańskim Parkiem Narodowym zapraszają na dni otwarte Lawinowego Centrum Treningowego na Kalatówkach, które odbędą się 19-21 stycznia br. Program przewiduje m.in.: treningi z ratownikami TOPR, wycieczki edukacyjne z przewodnikiem tatrzańskim oraz warsztaty, prelekcje i testy sprzętów lawinowych.

Lawinowe Centrum Treningowe PZU sfinansowało 5 lat temu w ramach prewencyjnej akcji „Lawinowe ABC”. Oprócz dni otwartych, w każdą zimową sobotę i niedzielę do końca marca br., w centrum dyżurują eksperci. Podczas dyżurów każda zainteresowana osoba może zapoznać się ze specyfiką  działania ośrodka, a w razie potrzeby otrzymać zestaw lawinowy.

Sprzęt treningowy składa się z konsoli sterującej oraz zakopywanych pod śniegiem „ofiar” (nadajniki). Używając własnych zestawów lawinowych: detektora, sondy, łopaty i ustawiając odpowiednio trening na konsoli sterującej, można zobaczyć sytuację podobną do tej na lawinisku, gdy po śniegiem znajdują się zasypani ludzie. Osoby na powierzchni muszą jak najszybciej  odnaleźć uwięzionych korzystając detektory lawinowe, sondy i łopatki. Konsola sterująca wskazuje czas, w jakim powinno się zlokalizować i wydobyć ofiary.

Filarem społecznej odpowiedzialności biznesu PZU są programy prewencyjne, których jednym z głównych celów jest bezpieczeństwo publiczne i przeciwdziałanie wypadkom. Doskonale wpisuje się w to zatem akcja z Centrum Lawinowym, której celem jest edukacja i zwiększenie bezpieczeństwa wśród turystów poruszających się zimą po górach.

Organizatorem akcji jest Tatrzański Park Narodowy razem z TOPR. Partnerem głównym jest PZU. Partnerzy: Pieps, Ortovox, Mammut, Freerajdy, Fundacja Ratownictwa Tatrzańskiego.


Wróć do spisu treści