BLS - Bezpośrednia Likwidacja Szkody - Blog Agencji Ubezpieczeń PZU - Agencja PZU Gliwice - tel. 32 307 14 66 - tel. 883 910 040

Agencja Ubezpieczeniowa Gliwice
Ubezpieczenia Komunikacyjne i Majątkowe
PZU
Porównaj ubezpieczenie

Zadzwoń:  32 307 14 66
Przejdź do treści

BLS - Bezpośrednia Likwidacja Szkody

Agencja PZU Gliwice - tel. 32 307 14 66 - tel. 883 910 040
Opublikowany przez w Ogólna ·
Tags: BLS


Jakość ważniejsza niż cena

Zgodnie z przewidywaniami, bezpośrednia likwidacja szkody zmieniła rynek ubezpieczeń komunikacyjnych. Już prawie 40 tysięcy poszkodowanych klientów PZU zdecydowało się na likwidację szkody u nas. Według naszych badań satysfakcji, aż 88 proc. z nich było zadowolonych ze skorzystania z tej ścieżki. Chwalili przede wszystkim szybkość procedury i wypłaty pieniędzy. Z zadowoleniem przyjęli sprawność obsługi i to, że sprawa była załatwiona w jednej firmie, którą znają często od kilkunastu lat.
Po ponad roku funkcjonowania BLS widzimy, że klienci zauważają i doceniają jakość likwidacji. Dla wielu z nich to właśnie ta jakość, a nie cena, stała się kryterium wyboru ubezpieczyciela. Chcą wiedzieć, że w momencie, w którym będą go najbardziej potrzebowali, stanie na wysokości zadania. Dlatego po likwidacji szkody w BLS niewielu klientów podjęło decyzję o zmianie PZU na innego ubezpieczyciela.
Klienci wolą jakość

Tymczasem jakość likwidacji szkód jest na rynku ubezpieczeniowym w Polsce bardzo zróżnicowana. Bardzo niska cena polisy OC, którą proponują niektórzy gracze, musi się odbić na jakości likwidacji. W takim momencie dobry nastrój klienta spowodowany oszczędnością kilkudziesięciu złotych mija i pojawiają się problemy.

Otrzymując zgłoszenia z BLS zauważamy, że niektóre towarzystwa ubezpieczeń mają znacznie większy procentowy udział w zgłoszonych do nas szkodach, niż wynosi ich udziału w rynku. To potwierdza, że świadomość ubezpieczeniowa Polaków jest coraz większa i klienci rozumieją, że likwidacja szkody czy usługa BLS zostanie u nas wykonana lepiej niż w innym zakładzie. Z tego powodu zdecydowaliśmy się na utrzymanie BLS także dla naszych klientów poszkodowanych przez ubezpieczycieli, którzy nie przystąpili do porozumienia. W końcu nie mają wpływu na to, kto wyrządził im szkodę, a nas, jako swojego ubezpieczyciela, wybrali świadomie. Nie możemy ich zawieść.


Wróć do spisu treści